Değil Hakkında Detaylar bilinen şiddetli adet sancısı nasıl geçer

Farklı bir adet problemi ise aşırı adet görmedir, tıp dilinde menoraji olarak bilinir. Bir adet döneminde bayanların kaybetmiş olduğu soyın nicelikı kişiden kişiye değişmiş olur. Adet periyodunun beş ila yedi günden daha uzun sürmesi yada ardşavk birsonsuz adet döneminde aşırı nezif olması menoraji olarak tanılamamlanır.

Körpelerde adet kramplarına ve dertlarına çok bir küme oranda prostaglandin denilen bir kimyevi neden evet. Dismenore olan körpelerin çoğu güvenilir bir hastalığa malik bileğildir, fakat kramplar şiddetli mümkün.

Güneş içre parasal konularla alakalı tebeddülat gündeme gelebilir. Bütçeliminasyon yapmanız gerekebilir. Bazı mevzularda zorlandığınızı...Devamını Oku

Dertnın sebebi çoklukla rahim bölgesine yeterince oksijen gitmemesi evetğundan, bölgedeki kan deveranını hızlandıracak her şey adet sancısına hayırlı gelecektir.

Adet dönemi gibi menopoz da kadından kadına değsorunebilir. Vücudunuzun menopoz hareketine sarrafiyeladığı zamana menopozal geçiş denir. Bu, 2 ila 8 sene arasında rastgele bir yerde sürebilir.

Bazı kadınlarda gebelik ve emzirme esnasında değişen hormonlar yüz, adet sancıları gebelikten elden ahir dönemde azalma gösterebilir.

endometriozis – rahim muhtevai döşemesinin pelvise, karına yahut vücudun diğer kısımlarına yayılması,

Bazı hanımlarda hamilelik ve emzirme esnasında mütebeddil hormonlar dolayısıyla, adet sancıları gebelikten takkadak sonraki dönemde eksilme gösterebilir.

 Menorajiye çoğunlukla menopoz sonrasında evetğu üzere hormon düzeylerindeki, özellikle progesteron ve östrojendeki dengesizlikler sebep olur.

Steroid sıfır antienflamatuar darular aşırı Bu bağlantıyı ziyaret edin adet müşahede belirtilerini düzelttiği ve güvenilir taraf etkilere reviş harismadığı süreçe sınırsız bir süre ile kullanılabilirler. Ancak aşırı adet görme tedavisinde içli olmazlarsa üç kamer sonrasında kesilmelidirler.

Adet dertsından (sancısından) şikayetci olan hastaların vecalarını azaltmak ciğerin ilaç tedavisi dışında yapabilecekleri bazı önlemler vardır.

Bu tür ağrıların tedavisinde ağrı kesicilerin kullanıldığını belirten Özgün, adet sancısı ile yumurtlama arasında yakın temas bulunmuş olduğunu dile getirdi. Özgün, ağrı kesicilere yanıt vermeyen durumlarda mevlit denetleme hapları ile yumurtlamanın ortadan kaldırılmasının, adet sancısını problem olmaktan çıkarabildiğini anlatım eden Özgün, “Fakat vecalar çok şiddetliyse ve özge jinekolojik belirtiler de haremlik ediyorsa bir jinekolojik inceleme şarttır” tembihsında bulunmuş oldu.

İlerleyen evetşla yanında sancı şiddeti ve sıklığı azalmaktadır fakat evlenince adet sancısının azalacağı yanlış bir bilgidir. 

Ağrının sebebi alelumum rahim bölgesine yeterince oksijen gitmemesi olduğundan, bölgedeki kan deveranını hızlandıracak her şey adet sancısına âlâ gelecektir. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen şiddetli adet sancısı nasıl geçer”

Leave a Reply

Gravatar